Media

Jesteś:

Jak rozliczyć VAT od usług elektronicznych

Radca prawny Dariusz Laszczyk odpowiada na pytania czytelników dotyczące rozliczania VAT od usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych.

Szczegóły


Zarejestrowanie spółki w Czechach może się opłacać

Spółka mająca siedzibę u naszego południowego sąsiada przy zakupie nowego samochodu w Polsce 
nie płaci VAT, a wydatki na bieżące serwisowanie i zakup paliwa dają jej prawo do pełnego odliczenia uiszczonej daniny.

Szczegóły


Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Komentarz. Wydanie 2

W publikacji przystępnie przedstawiono najistotniejsze regulacje z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych. Szczególną uwagę zwrócono na praktyczne problemy związane ze stosowaniem przepisów ustawy, wyjaśniając je w sposób jednoznaczny i zrozumiały. W komentarzu zaprezentowano najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w którym precyzyjnie wyjaśniono, w jaki sposób należy prawidłowo stosować konkretne przepisy.

Szczegóły


Ustawa o regionalnych izbach obrachunkowych. Komentarz. Wydanie 1

Publikacja w przystępny sposób przybliża najistotniejsze instytucje i procedury uregulowane w ustawie o regionalnych izbach obrachunkowych. W Komentarzu omówiono zadania, organizację i zasady działania regionalnych izb obrachunkowych dotyczące postępowania nadzorczego i kontrolnego. Istotnym elementem opracowania jest bogaty zbiór orzecznictwa sądów administracyjnych, poruszającego praktyczne problemy związane ze stosowaniem w praktyce poszczególnych przepisów komentowanej ustawy. Komentarz adresowany jest zarówno do praktyków, w szczególności do pracowników jednostek samorządu terytorialnego, jak i do teoretyków prawa.

Szczegóły


Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Komentarz.

W publikacji przystępnie przedstawiono najistotniejsze regulacje z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych. Szczególną uwagę zwrócono na praktyczne problemy związane ze stosowaniem przepisów ustawy, wyjaśniając je w sposób jednoznaczny i zrozumiały. W komentarzu zaprezentowano najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych, w którym precyzyjnie wyjaśniono, w jaki sposób należy prawidłowo stosować konkretne przepisy. Komentarz skierowany jest zarówno do praktyków zajmujących się problematyką podatku dochodowego od osób fizycznych: doradców podatkowych, radców prawnych, pracowników organów podatkowych, jak i do podatników.

Szczegóły

Dane adresowe
  • Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Laszczyk
  • Adres: ul. Hawelańska 6A/98
    61-625 Poznań
  • NIP: 6612192560
    Regon: 260471063
Skontaktuj się z nami
© 2015. «Kancelaria Laszczyk». All right reserved. Design by: as4you.pl